Informacje o produktach

Jesteśmy profesjonalną firmą rodzinną, zajmującą się produkcją (oprawą) i sprzedażą obrazów wykonanych na bazie wysokiej jakości drukowanych reprodukcjiplakatów na papierze. Można u nas zakupić i zamówić reprodukcje prac współcześnie tworzących artystów jak i dzieł klasyków światowego malarstwadrukowane w oparciu o najwyższe technologie druku, na doskonałej jakości papierze.

Poniżej w skrócie przedstawiamy opisy poszczególnych grup produktów dostępnych w ciągłej sprzedaży w ofercie naszego (firmowego) sklepu internetowego. Produkty dzielimy w oparciu o technikę wykonania oraz zastosowane efekty wzornicze i rodzaje ram.

Obrazy w oprawie przestrzennej otwartej

Jedną z podstawowych technik oprawy i zarazem bardzo dobrze sprzedającym się produktem są obrazy wykonane na płytach. Reprodukcja nanoszona jest przez nas na litą płytę MDF grubości 1,2 cm. Taki obraz nie posiada ramy ani szyby a powierzchnia jego fazowanych (skośnych) boków jest wybarwiona w kolorze pasującym do kolorystyki pracy. Wszystkie powierzchnie obrazu pokryte są powłoką ochronną, zabezpieczającą przed kurzem i wilgocią. Ta ochronna warstwa dodatkowo nadaje powierzchniom obrazu matową jedwabistość. Tak wykonany produkt można czyścić na wilgotno a także bez ryzyka umieścić w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (kuchnia, łazienka). Wierzch obrazu nie jest osłonięty szybą, dzięki czemu unikamy niepożądanych refleksów świetlnych; brak szkła wpływa też na mniejszy ciężar produktu i bezpieczniejsze użytkowanie. Przy ogólnej powszechności obrazów typu canvas (obrazów produkowanych na płótnie), propozycja obrazów na płytach stanowi godną rozważenia alternatywę. Dodatkowo odchodzi konieczność oprawy obrazu - otrzymujemy produkt już gotowy do powieszenia na ścianę, z profesjonalnymi zawiesiami zamontowanymi z tyłu wyrobu.
Na zamieszczonym zdjęciu przedstawiamy przykład wyrobu w takiej technice wykonania. Po najechaniu kursorem na zdjęcie obrazka obejrzeć można powiększenie krawędzi i narożnika produktu.


Technika oprawy zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP.

Obrazy w  oprawie przestrzennej półotwartej

W przypadku tego rozwiązania zastosowano element płytowy z obrazem lub reprodukcją również zabezpieczoną przed działaniem niekorzystnych warunków z zewnątrz. Elementem odróżniającym jest tu zamontowanie dwóch profilowanych listew ramiarskich po dwóch stronach obrazu, pozostawiając dwa pozostałe boki niejako nieoprawione. Listwy wyraźnie mają na celu wzbogacenie obrazu, dodanie mu misterii i gracji. W tym rozwiązaniu także nie stosuje się szyby - powierzchnie obrazu pokryte są powłoką ochronną, zabezpieczającą przed kurzem i wilgocią oraz nadającą im matową jedwabistość. Na zdjęciu poniżej mamy przykład obrazu w opisywanej propozycji wykonania (po najechaniu kursorem na obrazek można zobaczyć zbliżenie na listwę ramiarską i krawędź produktu). Chcemy zwrócić uwagę, że nie tylko treść obrazu ma znaczenie. Odpowiednio dobrana oprawa obrazów do pomieszczenia docelowego dodaje smaku i powoduje, że całość odbieramy jako coś spójnego. Dlatego też firma ErgoPaul chętnie służy poradami, jak dobierać obrazy do wnętrza.

Technika oprawy zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP.

Obrazy w oprawie klasycznej w ramie

Wykorzystujemy tutaj cienkie elementy płytowe, na które nanosimy reprodukcje. Opcje zabezpieczenia powierzchni są dwie: pokrycie powłoką chroniącą reprodukcję przed kurzem i wilgocią (i nadającą jej wykończenie jedwabistego matu); zastosowanie masy werniksowo-lakierowej, która nie tylko chroni powierzchnię, ale upodabnia obraz do olejnego oryginału, dzięki nałożeniu specjalnej malarskiej faktury. Alternatywnie, można obraz oprawić za szybą, lecz jeżeli zależy nam na lekkości i obawiamy się odbić i refleksów światła, równie dobrze może zostać zachowany bez szyby i zabezpieczony na jeden z wymienionych powyżej sposobów. Czy to w wersji bez szyby czy za szybą, obraz jest oprawiony klasycznie w ramę wykonaną z drewnianych lub drewnopochodnych listew ramiarskich. Każda rama posiada z tyłu  zawiesia (haczyki) umożliwiające zawieszenie obrazu na ścianie.

Obrazy w oprawie klasycznej w ramie z passe-partout

Obrazy takie wykonujemy na elementach płytowych z tekturowym, dekoracyjnym passe-partout okalającym pracę (reprodukcję, grafikę, fotografię, akwarelę). Powierzchni obrazu nie uszlachetnia się już masą ani nie pokrywa powłoką ochronną, a dzieła umieszcza pod szybą (ta chroni przed uszkodzeniami, kurzem, wilgocią) i wstawia w ramy drewniane lub drewnopodobne. Tej techniki oprawy co do zasady nie stosuje się do prac wykonanych na płótnie. Pozwala ona zato na wykonywanie opraw przestrzennych - np. takich, gdzie pewna część oprawianej pracy (lub ona cała) jest delikatnie cofnięta w stosunku do płaszczyzny passe-partout. Przykład oprawy reprodukcji fotografii z passe-partout w ramę drewnianą i za szybą widnieje na poniższym zdjęciu.

Lustra w oprawie klasycznej w ramie

Można u nas także kupić lub oprawić lustra. Posiadamy w ofercie ramy z listew drewnianych oraz wykonane z innych materiałów drewnopochodnych. Lustra wyposażamy w zawiesia (montowane na 'plecach produktu'), umożliwiające montaż na ścianie zarówno w pionie jak i w poziomie. Dysponujemy lustrami w różnych rozmiarach, kształtach (kwadrat, prostokąt, okrąg, owal, sześciokąt oraz ośmiokąt), funkcjach (wiszące, stojące - podłogowe) oraz przeznaczeniach (łazienka, sypialnia, garderoba, korytarz, salon itd.). Podejmujemy się także wykonania luster na wymiar (pod indywidualne zamówienie Klienta). Oferujemy nietypowe rozwiązania i unikalne ramy - np. lustra modułowe.

Lustra w oprawie półotwartej

Wysokiej jakości fazowane lustra kryształowe, oprawione w ramy drewniane lub wykonane z materiałów drewnopochodnych i występujące tylko z dwóch stron tafli lustra. Jest to ciekawa alternatywa dla luster klasycznie oprawionych w ramy. Każde lustro posiada z tyłu zestaw profesjonalnych zawiesi umożliwiających montaż na ścianie w pionie lub w poziomie.

Obrazy w oprawie przestrzennej otwartej z lustrem

Proponujemy niespotykaną technikę wykonania luster montowanych na reprodukcjach drukowanych na papierze. Skomponowane z obrazem lustro jest pomysłem niebanalnym i nada naszym pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Lusterka mogą mieć dookoła fazę lub szlif polerski, mogą być otoczone reprodukcjami (niejako wkomponowane w obraz) lub jedynie na niego nałożone. Najczęściej stanowią zestaw z innymi reprodukcjami wykonanymi bez luster, ale utrzymanymi w takiej samej konwencji tematycznej i kolorystycznej. Zawsze i wszędzie przyciągną wzrok i wzbogacą wnętrze. Świetnie prezentują się w salonie, ale także w hotelach i motelach oraz wszelkich reprezentacyjnych miejscach. Oprócz waloru dekoracyjnego, mają także i ten użytkowy.

Zapraszamy na nasze strony do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami reprodukcji i plakatów, pogrupowanymi w kategorie tematyczne, co znacznie ułatwia ich przeglądanie. Każdy z zamówionych obrazów wykonamy zgodnie z życzeniem Klienta i wyślemy gotowy do powieszenia na ścianie. Nasze obrazy oraz wysokiej jakości fazowane lustra kryształowe w ramach będą cieszyć oko przez długie lata.

Zapraszamy do zakupu obrazów, reprodukcji, plakatów oraz luster naszej produkcji!