loadingimg

Wczytuję dane...
Informacje o produktach

Oprawa i sprzedaż plakatów i obrazów

Jesteśmy profesjonalną firmą, zajmującą się produkcją i sprzedażą obrazów i plakatów, także przez nas oprawionych. Można u nas znaleźć reprodukcje prac współcześnie tworzących artystów jak i dzieł klasyków światowego malarstwa, drukowane w oparciu o najwyższe technologie druku na doskonałej jakości papierze. Chcielibyśmy w skrócie przedstawić naszą ofertę, opisy poszczególnych produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym w ciągłej sprzedaży. Produkty można podzielić w oparciu o technikę wykonania, efektów wzorniczych, rodzajów ram.

Obraz na płycie

Technika oprawy zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP.

Obrazy w oprawie przestrzennej otwartej.

Jedną z podstawowych technik i zarazem bardzo dobrze sprzedającym się produktem są obrazy na płytach. Reprodukcja nanoszona jest przez nas na litą płytę grubości ok. 1 cm. Taki obraz nie posiada ramy, powierzchnia jego boków jest wybarwiona poprzez przeniesienie na nie kontynuacji zawartości obrazu. Farba pokryta jest środkami chroniącymi przed blaknięciem, zabrudzeniem i wilgocią. Ochronna warstwa nadaje powierzchni matową jedwabistość. Zastosowana technika pozwala na czyszczenie na wilgotno, a także sprawia, że można obraz bez ryzyka umieścić w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Wierzch nie jest osłonięty szybą, dzięki czemu unikamy niepożądanych refleksów świetlnych na obrazie, brak szkła wpływa też na mniejszy ciężar produktu i bezpieczniejsze użytkowanie. Przy ogólnej powszechności obrazów typu canvas - obrazów na płótnie - propozycja obrazów na płytach stanowi godną rozważenia alternatywę. Dodatkowo odchodzi nam problem oprawy obrazów - otrzymujemy produkt gotowy do powieszenia na ścianę, ze specjalnymi uchwytami zamontowanymi z tyłu wyrobu. Na zamieszczonym zdjęciu przedstawiamy przykład takiego wyrobu.

Obraz w oprawie półotwartej                                                                            Technika oprawy zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP.
                                                

Obrazy w  oprawie przestrzennej półotwartej.

W przypadku tego rozwiązania zastosowano element płytowy z obrazem lub reprodukcją również zabezpieczoną przed działaniem niekorzystnych warunków z zewnątrz. Elementem odróżniającym jest tu zamontowanie dwóch profilowanych listew ramiarskich po dwóch stronach obrazu, pozostawiając dwa pozostałe boki niejako nieoprawione. Listwy wyraźnie mają na celu wzbogacenie obrazu, dodanie mu misterii i gracji. W tym rozwiązaniu także nie stosuje się szyby - powierzchnia pokryta jest matową substancją zabezpieczającą. Na powyższym zdjęciu mamy przykładową prezentację opisanej propozycji wykonania. Chcemy zwrócić uwagę, że nie tylko treść obrazu ma znaczenie. Odpowiednio dobrana oprawa obrazów do pomieszczenia docelowego dodaje smaku i powoduje, że całość odbieramy jako coś spójnego.

ErgoPaul służy poradami, jak dobierać obrazy do wnętrza.

Obraz w oprawie klasycznej

Obrazy w oprawie klasycznej w ramie.

Wykorzystujemy tutaj cienkie elementy płytowe, na które nanosimy reprodukcje. Opcje zabezpieczenia powierzchni są dwie: naniesienie środka chroniącego powierzchnię, który nada mu jedwabistego matu lub zastosowanie masy werniksowo-lakierowej, która nie tylko chroni powierzchnię, ale upodabnia obraz do olejnego oryginału, dzięki nałożeniu specjalnej malarskiej faktury. Alternatywnie, można obraz pokryć szybą, lecz jeżeli zależy nam na lekkości i obawiamy się odbić i refleksów światła, równie dobrze może zostać zachowany bez szyby. Kolejnym krokiem przygotowania obrazu jest oprawa w tradycyjne ramy drewniane lub wykonane z materiałów drewnopochodnych. Każda rama posiada z tyłu haczyki (zawiesia) umożliwiające zawieszenie obrazu.

Obraz w ramie z passe-partout                                        

Obrazy w oprawie klasycznej w ramie z passe-partout.

Obrazy takie wykonujemy na elementach płytowych z tekturowym, dekoracyjnym passe-partout. Powierzchni nie uszlachetnia się już masą, a dzieła umieszcza pod szybą i wstawia w ramy drewniane lub drewnopodobne. Powyższe zdjęcie prezentuje przykład takiego rozwiązania.

lustro w ramie

Lustra w oprawie klasycznej w ramie.

Można u nas także kupić lub oprawić lustra. Posiadamy ramy drewniane oraz wykonane z innych materiałów, wyposażone w uchwyty do zawieszania zarówno w pionie, jak i poziomie. Dysponujemy lustrami w różnym rozmiarach, podejmujemy się także wykonania luster na zamówiony wymiar. Oferujemy nietypowe rozwiązania i unikalne ramy. 

Lustra w oprawie półotwartej.

Wysokiej jakości lustra kryształowe, fazowane. Oprawione są w ramy drewniane, lub wykonane z materiałów drewnopochodnych, występujące tylko z dwóch stron lustra. Jest to ciekawa alternatywa dla luster klasycznie oprawionych w ramy.

oprawa przestrzenna otwarta z lustrem

Obrazy w oprawie przestrzennej otwartej z lustrem.

Proponujemy niespotykaną technikę luster montowanych na reprodukcjach. Skomponowane z obrazem lustro jest pomysłem niebanalnym i nada naszym pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Lusterka mogą mieć dookoła fazę, mogą by otoczone reprodukcjami lub stanowić pewien zestaw. Zawsze i wszędzie przyciągną wzrok i wzbogacą wnętrze. Świetnie prezentują się w salonach, hotelach i wszelkich reprezentacyjnych miejscach.

Zapraszamy na nasze strony do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami reprodukcji i plakatów, pogrupowanych w pakiety (kategorie) tematyczne, co znacznie ułatwia przeglądanie. Każdy z zamówiony obrazów oprawimy zgodnie z życzeniem Klienta i wyślemy gotowy do powieszenia na ścianie.

Zapraszamy do oglądania naszych najnowszych kolekcji obrazów!